BEZSMOGOWE CIEPŁO


ŻYWOTNOŚĆ URZĄDZENIA TO OK. 50 LAT!
SPRAWNOŚĆ
niezmienna w całym okresie pracy

WYSOKA KULTURA
PRACY

EKOLOGIA
W NAJWYŻSZYM
ROZUMIENIU
Jest wszechstronnie przebadany – spełnia najwyższe wymagania ochrony środowiska i oszczędności energii. Jego praca jest neutralna dla ludzi, zwierząt oraz roślin. Nie emituje spalin, dwutlenku węgla, siarki czy benzopirenów. Wykonany jest z materiałów podlegających recyklingowi.

Sterownik umożliwia dopasowanie pracy kotła do korzystania z taryf G12/G12w, współpracę z instalacją fotowoltaiczną oraz czujnikami temperatury.
Zapewnia prostą i intuicyjną obsługę.
Wymiennik ciepła wykonany jest ze stali nierdzewnej o długiej żywotności, która nie wchodzi w interakcję z innymi materiałami. Ma to bezpośredni wpływ na ograniczenie kosztów związanych z eksploatacją, wysoką sprawność kotła oraz 20-letnią gwarancję.
Kocioł π szybko podgrzewa wodę do optymalnej temperatury – nawet 80 stopni. Dzięki temu możliwa jest jego współpraca z różnymi systemami ogrzewania tak podłogowego, jak i grzejnikowego.
Konstrukcja i wyposażenie kotła zapewniają prosty sposób podłączenia urządzenia do nowej, jak również już istniejącej instalacji np. w miejsce kotła gazowego lub na paliwa stałe.
W konstrukcji kotła π nie ma elementów ruchomych, które podlegają zużyciu. Dzięki temu na kocioł indukcyjny może zostać udzielona najdłuższa gwarancja na rynku.
DLA DOMU
I PRZEDSIĘBIORSTWA


BEZPOŚREDNIE PODŁĄCZENIE
KOTŁA DO INSTALACJI
Pierwszy tryb pracy umożliwia wpięcie kotła bezpośrednio pod zasilanie i powrót istniejącej lub nowo zaprojektowanej instalacji. Wymagane jest zastosowanie pompy „na powrocie”.


PODŁĄCZENIE DO INSTALACJI POPRZEZ ZBIORNIK BUFOROWY C.O.
Wymagane jest zastosowanie pompy „na powrocie” umiejscowionej pomiędzy kotłem a zbiornikiem oraz zbiornika buforowego o odpowiedniej pojemności, przystosowanej do potrzeb.


BEZPOŚREDNIE PODŁĄCZENIE KOTŁA DO INSTALACJI C.O. ORAZ INSTALACJI C.W.U. POPRZEZ ZBIORNIK Z WĘŻOWNICĄ
Wymagane jest zastosowanie 2 pomp: „na powrocie” z instalacji C.O. oraz „na powrocie” za buforem C.W.U.


PODŁĄCZENIE DO INSTALACJI POPRZEZ ZBIORNIKI BUFOROWE C.O. ORAZ C.W.U.
Wymagane jest zastosowanie 2 pomp: „na powrocie” ze zbiornika buforowego C.O. oraz „na powrocie” ze zbiornika C.W.U.

DARMOWE OGRZEWANIE?
TO JEST MOŻLIWE!

Właściciele farm fotowoltaicznych mogą używać sieci elektrycznej OSD jako akumulatora, który gromadzi nadwyżki wyprodukowanej energii elektrycznej w instalacji domowej PV, gdy nie jest ona zużywana w domu i pozwala ją pobierać wieczorem lub w dni, kiedy jest większe zapotrzebowanie na energię.

Proponowana wielkość instalacji fotowoltaicznej
Ogrzewana powierzchnia: 140 m²
Ilość mieszkańców: 2 osoby dorosłe, 2 dzieci
TARYFA G12
Dzięki „Taryfie nocnej” (G12) oraz taryfieweekendowej (G12w), koszty poboru prądu są 2-krotnie niższe aniżeli te ze standardowej oferty – G11.
Kalkulator
kosztów
ogrzewania
Dla Państwa wygody pod adresem kalkulator.kociol-indukcyjny.pl umieściliśmy aplikację umożliwiającą wstępne oszacowanie kosztów ogrzewania oraz wybór właściwego urządzenia.
Zapraszamy do testów!

MONTAŻ
- dostawa i montaż kotła indukcyjnego przez wyspecjalizowanych instalatorów,
- dostawa i montaż urządzeń peryferyjnych: zbiorników C.O. , C.W.U., pomp, systemów, itp.,
- demontaż starej oraz montaż nowej instalacji (hydraulicznej i elektrycznej) w obrębie kotła,
- fachowe doradztwo,
- wyłącznie sprawdzone rozwiązania.
Umów się na oględziny
Masz pytanie? Zadzwoń:
Tel. 881 947 776
Tel. 666 898 258
biuro@hydrostyl.com.pl

1. Co to jest Kocioł Indukcyjny π?
2. Jak jest zbudowany i jaka jest zasada działania Kotła Indukcyjnego π?
Indukcyjny kocioł centralnego ogrzewania π jest urządzeniem elektromagnetycznym. Podstawą konstrukcji jest trójfazowy suchy transformator ze zwartym uzwojeniem wtórnym. Uzwojenie wtórne w tej konstrukcji staje się komorą grzewczą. Cała moc cieplna wytwarzana w komorze grzewczej jest oddawana przepływającej wodzie. Konstrukcja komory została zaprojektowana w taki sposób, aby zapewnić obciążenie termiczne wymiennika nie większe niż 3 W/cm² (dla porównania: obciążenie termiczne grzałek w kotłach oporowych wynosi 22 W/cm²). W procesie podgrzewania woda jest poddawana „uzdatnianiu elektromagnetycznemu”. Energia cieplna jest wygenerowana przez pole elektromagnetyczne bezpośrednio w komorze grzewczej – wymienniku, który jest usytuowany na kolumnach transformatora pomiędzy połówkami pierwotnego uzwojenia. Takie rozwiązanie pozwala na znaczne zmniejszenie strat pola elektromagnetycznego. Wymiennik wykonany jest z wysokiej jakości stali kwasoodpornej przeznaczonej do kontaktu z produktami spożywczymi. Kocioł jest wyprodukowany z zastosowaniem nowoczesnych materiałów i osiągnięć nowoczesnej technologii, co zapewnia żywotność kotła do 50 lat! Jest to unikalne rozwiązanie.
3. Jaki jest wpływ pola elektromagnetycznego na otoczenie?
4. 20-letnia gwarancja. Jak ją uzyskać?
Po zamontowaniu kotła Użytkownik ma możliwość pozyskania 20-letniej gwarancji, wykonując 3 proste kroki:
Zarejestruj kocioł w systemie PEREKO: klient.pereko.pl Dzięki rejestracji Użytkownik otrzyma dostęp do wszystkich informacji związanych ze swoim kotłem, jak również do wielu dodatkowych bonusów. Odbierz pisemną, 20-letnią gwarancję na produkt. Prześlij do nas odpowiednio uzupełniony, jednostronicowy dokument znajdujący się w DTR urządzenia i opisany jako „Odcinek dla Producenta” (Kartę Gwarancyjną oraz Świadectwo Uruchomienia), pocztą lub na adres: bok@grupaenvo.pl, lub sprzedaż@grupaenvo.pl. Po weryfikacji Administratora Użytkownik otrzymuje 20-letnią gwarancję na urządzenie (stosowny CERTYFIKAT), którą może pobrać z systemu lub przesłać prośbę o jej dostarczenie przez Producenta. Wykonuj co 2 lata przegląd urządzenia. Pierwszy płatny przegląd gwarancyjny wymagany jest dopiero po 5 latach, licząc od dnia zakupu kotła. Szczegóły opisane zostały w DTR dostarczonej wraz z kotłem, jak również dostępnej do pobrania.
5. Co to są „kody polecające PZ”?
„Kody polecające PZ”, to kody, do których Użytkownik ma dostęp od strony systemu po uprzednim prawidłowym zarejestrowaniu się i uzyskaniu od Producenta Certyfikatu 20-letniej gwarancji. Użytkownik może wygenerować kod i przekazać go Swojemu Znajomemu. Znajomy, rejestrując własne urządzenie, wpisuje kod we wskazanym miejscu, zaś po Weryfikacji dokumentów nadesłanych przez Znajomego i po otrzymaniu przez niego Certyfikatu 20-letniej gwarancji, Użytkownik otrzymuje 1 darmowy przegląd. Im więcej kodów zostanie wykorzystanych przez Znajomych Użytkownika, tym więcej darmowych przeglądów ten otrzyma. Wszystkie działania zostają odwzorowane w systemie.
6. Czy Kocioł Indukcyjny serii π, trzeba serwisować?
Wskazane jest, aby Użytkownik dokonywał przeglądów serwisowych. Pierwszy przegląd serwisowy powinien zostać zgłoszony (poprzez system) po 5 latach użytkowania kotła. Kolejne przeglądy, powinny być zgłaszane co 2 lata, licząc od dnia wykonania pierwszego przeglądu serwisowego. Kalendarz przeprowadzanych przeglądów serwisowych jest udostępniony w systemie dla każdego Użytkownika z osobna po otrzymaniu Certyfikatu 20-letniej gwarancji. Użytkownik, będzie informowany stosownie wcześniej o zbliżającym się przeglądzie serwisowym, automatycznymi powiadomieniami systemu wysyłanymi drogą mailową na adres wskazany podczas rejestracji. Warunkiem przyjazdu serwisu jest wygenerowanie zgłoszenia przez Użytkownika w systemie.
7. Czy Kocioł Indukcyjny serii π „współgra” z fotowoltaiką?
Oczywiście – TAK. Jednak trzeba zauważyć, że systemy fotowoltaiczne oraz fakt wytwarzania przez nie energii elektrycznej są niezależnymi systemami od systemów cieplnych – Kotła Indukcyjnego. Wszystkie nadwyżki z wyprodukowanej energii elektryczne przez fotowoltaikę w okresie np. letnim: można „oddać” do sieci, zaś wykorzystać je w sezonie grzewczym do zasilania kotła. Nie ma potrzeby montażu czy instalowania dodatkowych urządzeń, modułów czy telemetrii. Kocioł zasilany jest po prostu prądem elektrycznym pobranym z sieci a wyprodukowanym wcześniej z przydomowej farmy PV.
8. Jak ekonomicznie ogrzewać dom nie mając fotowoltaiki?
Konstruując Kocioł Indukcyjny serii π, dwutorowo skupialiśmy się na jego efektywności i ekonomii działania dla Użytkowników:
- Wykorzystujących nadwyżki z wyprodukowanej energii elektrycznej przez własną, domową farmę PV.
- Nie posiadających instalacji fotowoltaicznej w obrębie swojego gospodarstwa domowego.
Założenie odpowiedniej ilości fotowoltaiki nie jest zadaniem łatwym oraz tanim. Nie każdy ma na to odpowiednio wygospodarowane miejsce na dachu swojego budynku mieszkalnego czy diałce, nie każdy chce lub może ponosić koszty związane z tym działaniem. Dlatego też opracowaliśmy schemat podłączenia kotła o efektywnej i ekonomicznej pracy, wykorzystując taryfy: G12w lub G12. Dzięki wykorzystaniu tych taryf oszczędności związane z ogrzewaniem wykorzystując Kocioł indukcyjny serii π sięgnąć mogą nawet:
- 25% – przy instalacji grzejnikowej,
- 35% – przy instalacji mieszanej,
- 45% – przy instalacji podłogowej.
9. Co to są tak zwane „taryfy nocne” i „weekendowe” (G11, G12 i G12w)?
Taryfy, to mówiąc krótko, ceny prądu obowiązujące dostawców energii elektrycznej. Ceny prądu dla odbiorców indywidualnych nie mogą być kształtowane dowolnie. Są objęte nadzorem państwowym. Kontrolą cen w Polsce zajmuje się Urząd Regulacji Energetyki (URE). Raz do roku spółki dystrybucyjne są zobowiązane przedłożyć swoje propozycje cenowe, które analizuje i akceptuje URE. Dla gospodarstw domowych funkcjonują w tej chwili trzy podstawowe plany taryfowe G11, G12 i G12w. W ofercie dostawców oczywiście można spotkać jeszcze inne taryfy w grupie G (czyli dla gospodarstw domowych), ale te trzy są dostępne u wszystkich dostawców i dość dobrze dopasowują się do wymagań większości gospodarstw domowych.
G11 – TARYFA JEDNOSTREFOWA
To plan taryfowy, w którym cena energii elektrycznej jest identyczna przez całą dobę, przez wszystkie dni tygodnia.
Na diagramie wygląda to tak:
G12 – TARYFA DWUSTREFOWA
W tym planie taryfowym obowiązują dwie ceny za energię elektryczną. Cena w strefie szczytowej i pozaszczytowej. Cena szczytowa (wyższa) obowiązuje w godzinach: 6:00 – 13.00 oraz 15.00 – 22.00. Cena pozaszczytowa (niższa) obowiązuje w godzinach: 22.00 – 6.00 oraz 13.00 – 15.00. Taki podział obowiązuje przez wszystkie 7 dni tygodnia. Cena szczytowa w tej taryfie jest wyższa niż cena w taryfie całodobowej G11, natomiast cena pozaszczytowa, jest niższa niż ta, w całodobowej taryfie G11.
Diagram dość dobrze obrazuje rozłożenie stref cenowych:
G12W – TARYFA DWUSTREFOWA
Ten plan taryfowy jest pochodną planu G12. Rozłożenie stref godzinowych jest różne u różnych operatorów. Najlepiej zobrazują to diagramy zamieszczone poniżej. W tej taryfie, podobnie jak w taryfie G12 cena szczytowa jest wyższa niż w G11, a pozaszczytowa niższa niż w G11. Jednocześnie ceny szczytowe i pozaszczytowe taryf G12 i G12w nie muszą są identyczne.
Na diagramie wygląda to tak:
WAŻNE! Zmiana taryfy nie wiąże się z żadnymi opłatami. Wymiana licznika na odpowiedni leży po stronie dostawcy energii i odbywa się w całości na jego koszt.
10. Porównanie „taryf nocnych” – case study
Poczyńmy najpierw pewne założenia by mieć się do czego odnieść, załóżmy więc:
- Współczynnik efektywności energetycznej budynku: 45 kW/m²/rok (klasa: B)
- Powierzchnia domu: 150 m²
- Zapotrzebowanie na energię elektryczną dla CO: 6750 kWh
- Przyjęto średnie stawki za kWh w taryfach:
G11 – stała stawka za 1 kWh = 0,63zł
G12 – uśredniona stawka za 1 kWh = 0,43zł*
G12w – uśredniona stawka za 1 kWh = 0,47*
Porównanie kosztów ogrzewania w zależności od posiadanej taryfy:
Odbiór ciepła | Taryfa | ||
---|---|---|---|
G11 | G12 | G12w | |
Grzejniki | 4 252,50 zł | 2 902,50 zł | 3 172,50 zł |
Grzejniki / podłogówka | 3 827,25 zł | 2 612,23 zł | 2 855,25 zł |
podłogówka | 3 402,00 zł | 2 176,88 zł | 2 379,40 zł |
11. Ile prądu zużywa Kocioł Indukcyjny serii π do ogrzania domu?
Ilość zużytego prądu elektrycznego dla ogrzania systemów C.O i/lub C.W.U. można oszacować wyłącznie na podstawie współczynnika efektowności energetycznej budynku wyrażanego jednostką kW/m²/rok. Współczynnik ten jest charakterystycznym parametrem każdego budynku mówiącym o jego zapotrzebowaniu na ciepło. Współczynnik ten mówi również o klasie energetycznej danego budynku.
Współczynnik efektywności energetycznej podany jest w projekcie budowlanym (nowsze budynki) lub można go pozyskać, zlecając wykonanie „audytu energetycznego budynku” na podstawie którego dana firma audytorska dokona odpowiednich wyliczeń i poda w protokole wszystkie niezbędne parametry budynku. W przypadku braku dokumentów potwierdzających współczynnik zapotrzebowania energetycznego, można dokonać szacunkowej jego oceny – w tym zakresie jesteśmy również do Państwa dyspozycji.
12. Jakie warunki muszę spełnić, by zamontować kocioł indukcyjny serii π?
Jedynym warunkiem jaki należy spełnić by móc bezpiecznie zamontować kocioł indukcyjny jest sprostać następującym wymaganiom przyłącza kablowego:
Wymagane przyłącze 3-fazowe | ||
---|---|---|
Kocioł indukcyjny 10 kW | Kocioł indukcyjny 21 kW | |
Przekrój przewodu zasilającego | min. 5 × 2,5 | min. 5 × 6 |
Zabezpieczenie | B25 (D20) | D40 (C50, B50) |
Moc przyłączeniowa dla urządzenia | 10 kW dla urządzenia + moc dla gospodarstwa domowego (zazwyczaj, średnio: 14-15 kW) | 21 kW dla urządzenia + moc dla gospodarstwa domowego (zazwyczaj, średnio: 25-26 kW) |
13. Instalacja grzejnikowa w całym domu. Czy Kocioł Indukcyjny serii π jest dla mnie?
Tak! Kocioł Indukcyjny serii π to urządzenie wysokotemperaturowe. Co to oznacza? Oznacza to, że woda na wyjściu z kotła sięgać może nawet 85°C. W zależności od potrzeb, na instalację grzejnikową możemy podać odpowiednio wysoką temperaturę co w przypadku np. Pomp Ciepła jest niemożliwe do wykonania. Zatem, jeżeli posiadasz dom, w którym występuje odbiór ciepła w postaci grzejników – Kocioł Indukcyjnym jest jedynym i idealnym rozwiązaniem.
14. Czy Kocioł Indukcyjny serii π może również ogrzewać ciepłą wodę użytkową (CWU)?
Kocioł Indukcyjny serii π jest urządzeniem 2-funcyjnym, co oznacza, że ogrzewać może zarówno systemy CO (dając ciepło w domu), jaki systemy CWU (dając ciepłą wodę w kranach). Zalecamy, aby dla ogrzewania ciepłej wody użytkowej stosować specjalne zbiorniki emaliowane z wężownicą, które również znajdują się ofercie PEREKO.
15. Jak dobrać wielkość bufora CWU dla domu i jaki wybrać?
Zalecamy, aby dla ogrzewania ciepłej wody użytkowej (CWU) stosować specjalne zbiorniki pionowe, emaliowane z wężownicą (SIGMA CWU-1 lub SIGMA CWU-2), które również znajdują się ofercie PEREKO. Dobór (jego pojemność) odpowiedniego zbiornika na CWU uzależniona jest w głównej mierze od ilości domowników korzystających na co dzień z ciepłej wody użytkowej. Aby zapewnić stały dostęp do ciepłej wody, uśrednia się i przyjmuje następujące wyliczenie doboru odpowiedniej pojemności zbiornika:
50 l (wody) x 4 (ilość domowników) = 200 l
16. Moc bierna? Dlaczego jest tak ważna, jeżeli jesteś Prosumentem?
Nowe liczniki montowane u prosumentów przy okazji inwestycji w domowe mikroinstalacje fotowoltaiczne to nie tylko okazja do zebrania lepszych informacji o pobieranej i wprowadzanej przez nich do sieci energii. Mogą być także okazją do wprowadzenia na ich rachunki dodatkowych kosztów z tytułu tzw. energii biernej pojemnościowej. I tak już się dzieje…
Bardzo ważnym aspektem przy doborze źródła ciepła jest to, aby kierować wskazaniem, w jaki sposób i czy w ogóle, dane urządzenie kompensuje moc bierną. Obecnie na rynku nie ma urządzeń grzewczych (kotłów, pomp czy piecy) które radziłyby sobie z tym problemem. Ale czy na pewno? Otóż przy projektowaniu Kotła Indukcyjnego, od samego początku braliśmy pod uwagę moc bierną i od samego początku mocno skupialiśmy naszą uwagę na tym właśnie aspekcie. Krótko mówią, urządzenia o dużym współczynniku tg φ generują i odprowadzają tę niepożądaną moc bierną do sieci. Im większym współczynnikiem charakteryzuje się dane urządzenie grzewcze, tym więcej mocy biernej jest odprowadzane do sieci i tym większe kary finansowe mogą zostać nałożone na prosumentów. Można stosować odpowiednie „kompensatory”, lecz wiąże się to z dużymi kosztami, niepewnością, brakiem bezpieczeństwa a w konsekwencji i tak obawą, że kary zostać naliczone mogą w przypadku awarii kompensatora.
Ten problem nie dotyczy użytkowników kotłów π – dlaczego? Dopuszczalna wartość parametru tg φ w Polsce wynosi: tg φ < 0,4. Dla kotłów indukcyjnych serii π wartości te wynoszą kolejno: π 10 kW – tg φ = 0,07; π 21 kW – tg φ = 0,11.
Jesteś bezpieczny!
17. Co to jest efektywność energetyczna budynku?
Efektywność energetyczna budynku, czyli jego sprawność energetyczna, to stopień przygotowania budynku do zapewnienia komfortu jego użytkowania zgodnie z przeznaczeniem przy jednoczesnym możliwie najniższym zużyciu energii przez ten budynek. Ocena efektywności energetycznej to ocena zbioru właściwości budynku mających wpływ na zużycie przez ten budynek energii niezbędnej do jego użytkowania, obejmująca m.in. ocenę izolacyjności cieplnej przegród budynku oraz sprawności zastosowanych w nim instalacji i urządzeń. Poniższa tabela opisuje pokrótce klasy energetyczne budynków mieszkalnych oraz zakres współczynnika efektywności energetycznej.
Klasa energetyczna | Rodzaj budynku | Wskaźnik EU [kWh/m²/rok] | Sposób ogrzewania | Źródło | |
---|---|---|---|---|---|
Media | Sprawność [%] | ||||
A++ | Zero-energetyczny | ≤ 10 | Prąd | 100 | Fotowoltaika, energia wiatru, dystrybutor energii elektrycznej |
A+ | Pasywny | 10 – 15 | |||
A | Nisko-energetyczny | 15 – 45 | |||
B | Energooszczędny | 45 – 80 | Prąd, gaz ziemny | 98 – 100 | Fotowoltaika, energia wiatru, dystrybutor energii elektrycznej, dystrybutor gazu ziemnego |
C | Średnio energooszczędny | 80 – 100 | |||
D | Minimum prawne (spełniający aktualne wymagania prawne) | 100 – 150 | Prąd, gaz ziemny, węgiel, drewno | 68 – 100 | |
E | Energochłonny | 150 – 250 | Gaz ziemny, węgiel, drewno | 68 – 98 | |
F | Wysoko energochłonny | ≥ 250 | Węgiel, drewno | 68 | — |
18. Audyt energetyczny budynku. Co to jest i czy go potrzebuję?
Audyt energetyczny zawiera wytyczne wykonania termomodernizacji budynku, czyli takich ulepszeń, które umożliwią jego użytkowanie przy mniejszym zużyciu energii do ogrzewania, wentylacji i przygotowania ciepłej wody, a tym samym przy mniejszych kosztach.
Ogólne zasady termomodernizacji budynków są znane, ale dla każdego konkretnego budynku trzeba określić, co w danym przypadku trzeba wykonać oraz ocenić, czy to się opłaca. Budynki różnią się usytuowaniem w terenie, wielkością, kształtem, rodzajem zastosowanych materiałów i innymi cechami, a po latach użytkowania mają różne usterki jak na przykład spękania, odpryski, zawilgocenia – w każdym budynku inne. Dlatego każdy trzeba zbadać i dobrać dla niego najbardziej racjonalny sposób termomodernizacji.
Audytu energetycznego potrzebujesz, gdy:
- chcesz poznać klasę efektywności energetycznej budynku i poznać dane dotyczące kosztów jego ogrzewania,
- chcesz ustalić, jaki jest istniejący stan techniczny budynku,
- chcesz poznać zakres zmian i modernizacji budynku, by zwiększyć jego efektywność.
19. Gdzie kupić Kocioł Indukcyjny serii π?
Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą!
Tel. 881 947 776
Tel. 666 898 258
biuro@hydrostyl.com.pl
20. Na czym polega „bezobsługowość” Kotła indukcyjnego serii π?
Kocioł indukcyjny serii π jest kotłem całkowicie bezobsługowym. Na sterowniku ustawia się wyłącznie podtrzymanie zadanej temperatury, jaką urządzenie powinno utrzymać na zbiorniku buforowym oraz godziny załączania się kotła, by dogrzać wodę w zbiorniku. W przypadku zastosowania instalacji bez pośrednictwa zbiornika buforowego pracą kotła a tym samym temperaturą w pomieszczeniach steruje się wyłącznie poprzez regulator pokojowy. Kocioł załącza się samoczynnie w godzinach obowiązywania tańszych stawek za kWh w taryfie G12 lub G12w. Po dogrzaniu wody do zadanej temperatury urządzenie wyłącza się, czekając na sygnał do kolejnego załączenia (spadek temperatury o zadaną histerezę). Ponadto, kocioł charakteryzuje się wysoką kulturą pracy, nie emituje kłopotliwego hałasu (hałas <45db) co czyni z niego urządzenie możliwe do zamontowania w każdym miejscu w domu.
21. 50 lat żywotności? O co chodzi?
Żywotność kotła indukcyjnego serii π obliczona jest na około 50 lat. Zastosowane w nim rozwiązania, podzespoły, zakupywane są wyłącznie od sprawdzonych Dostawców. Serce kotła – wymiennik ze stali nierdzewnej, który zabudowany jest w transformatorze opracowanym, przetestowanym i wykonywanym specjalnie i wyłącznie na potrzeby zastosowania go w urządzeniu sprawia, że kocioł staje się urządzeniem zdolnym pracować przez długie lata.
W związku z tym, po rejestracji urządzenia na portalu PEREKO (klient.pereko.pl), na urządzenie udzielana jest 20-letnia gwarancja zgodnie z warunkami opisanymi w Dokumentacji Techniczno-Ruchowej Kotła. Ponadto, parametry kotła przez cały okres jego użytkowania pozostają bez zmian. Sprawność (bez mała 99%), wydajność, czas pracy czy prędkość nagrzewania wody nie zmieniają się nawet po 50 latach.
22. Czy mogę zlecić montaż kotła bezpośrednio u producenta?
Producent – ENVO sp. z o.o. – właściciel marki PEREKO® – świadczy usługi montażu Kotłów Indukcyjnych serii π wyłącznie w następujących przypadkach:
- W okolicy miejsca zamieszkania (miejsca montażu Kotła Indukcyjnego) nie ma dostępności do żadnego Dystrybutora produktów marki PEREKO®. Priorytet stanowi zakup i montaż zlecony bezpośrednio do Dystrybutora.
- Jeżeli spełniony jest pierwszy warunek (brak Dystrybutora w okolicy), możliwy jest zakup urządzenia wraz z usługą montażu bezpośrednio u Producenta.
23. Jak szybko Kocioł Indukcyjny serii π nagrzeje wodę w mojej instalacji CO?
Jedną z największych zalet kotła indukcyjnego serii π jest szybkość nagrzewania wody w instalacji (lub zbiorniku buforowym) do zadanej temperatury. Do celów porównawczych i informacyjnych przygotowaliśmy dedykowany kalkulator.
Kalkulator wskazuje, jak szybko dany model kotła indukcyjnego, ogrzeje wskazaną ilość wody o zadaną temperaturę (histerezę). Ponadto, drugi kalkulator wskazany na tej stronie opisuje ile mocy potrzeba, aby nagrzać daną ilość wody o zadaną temperaturę (histerezę).
Zachęcamy do testów.
24. Jakie warunki należy spełnić, by zakupić Kocioł Indukcyjny serii π na 8% VAT?
Aby zakupić kocioł indukcyjny wraz 8% podatkiem VAT, należy spełnić następujące warunki:
- Zakupić Kocioł Indukcyjny wraz z usługą montażu.
- Pomieszczenie, w którym będzie montowany kocioł, musi stanowić integralną część budynku mieszkalnego.
- Powierzchnia domu, w którym będzie montowany kocioł nie może przekraczać 300 m².
25. Jak mam przygotować kotłownię do montażu kotła?
Kocioł indukcyjny serii π jest kotłem o bardzo małych gabarytach. Jego kompaktowe wymiary, brak przenoszenia wibracji i bezgłośna eksploatacja, pozwalają instalację w praktycznie każdym miejscu. Użytkownik nie musi przygotowywać miejsca na składowanie opału, wykonywać zgodnych z normami kominów tak jak ma to miejsce w kotłach stałopalnych, martwić się o porządek i zapylenie w kotłowni. Wykonanie instalacji elektrycznej dla kotła jest bardzo proste, wystarczy podłączyć go do zasilania 3-fazowego poprzez zestaw odpowiednich zabezpieczeń różnicowo-prądowych. Instalacja hydrauliczna niewiele się różni od instalacji standardowo budowanych dla innych urządzeń grzewczych z małym wyjątkiem – w przypadku kotła serii π jest ona prostsza i tańsza w montażu.
Dla przeciętnego domu wystarczy zbiornik buforowy o pojemności 700-800 litrów, który bez problemu zamontuje się w każdej, nawet małej kotłowni. Na uwagę zasługuje również fakt, iż instalacja i użytkowanie kotła indukcyjnego nie wymaga wymiany grzejników (współpracuje z grzejnikami stalowymi, miedzianymi czy aluminiowymi) tak jak ma to miejsce w przypadku zastosowania innego, elektrycznego systemu grzewczego. Kocioł jest ekologiczny, nie emituje spalin, odpadów ani tlenków, dlatego też nie ma konieczności instalowania dodatkowych urządzeń dla bezpieczeństwa użytkowania systemu grzewczego.